Moda na sukces – najdłużej emitowany serial w Polsce

Moda na sukces to polskie tłumaczenie nazwy amerykańskiego serialu The Bold and the Beautiful, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza Śmiali i piękni. Jest to serial stworzony przez Williama Bella oraz Lee Bella. Pierwszy odcinek został wyemitowany 23 marca 1987 roku na antenie stacji CBS. Jest to jeden z najdłuższych serialów telewizyjnych. Obecnie liczba jego odcinków w USA wynosi 8265, co przy średnim czasie odcinka na poziomie 20 minut daje 165 300 minut. Żeby obejrzeć wszystkie odcinki ciągiem, widz potrzebował by na to ok. 115 dni bez snu.

Księga rekordów Guinessa

Serial moda na sukces jest również serialem, który najdłużej jest emitowany w Polsce. Pierwszy odcinek został wyświetlony w Telewizji Polskiej 5 września 1994 roku w TVP1. Ostatni odcinek pokazano po ponad 20 latach, było to 9 grudnia 2014 roku. Serial jest nadal kontynuowany w USA jednak w Polsce z powodu zbyt małej oglądalności został zdjęty z anteny. Obecnie nowe odcinki można oglądać na platformie player.pl w Internecie. Serial ten był pokazywany w prawie 100 różnych krajach na całym świecie. Żaden inny serial nie osiągnął takiej popularności. Dzięki temu jest on wpisany do Księgi rekordów Guinessa.

Serial opowiada historię rodziny Forresterów

Są oni właścicielami domu mody Forrester. Projekty są głównie tworzone przez jednego z głównych bohaterów Erica, a finansowane przez jego żonę Stephanie. Podczas zdobywania sławy na światowych salonach małżeństwo doczekało się czwórki dzieci. Są to Ridg, Thorn, Kristen i Felicia. Początkowo akcja serialu opowiadała ślubie Ridge’a z Caroline Spencer, która jest córką bogatego businessmana. Wiele kobiet zazdrościło Carolinie. Jedną z nich była Brooke Logan. Na początku serialu jest ona studentką. Ostatecznie Ridge bierze ślub z Caroline, która jednak po kilku latach umiera. Następnie Ridge wiąże się z Brooke. Cały serial opowiada o szeregu rozstań i ponownych spotkań tych samych bohaterów na przestrzeni lat. Trudno byłoby opisać tak długa historię w kilku zdaniach. Dla zainteresowanych polecamy specjalne książki i artykuły dokładnie analizujące historię rodzin pokazanych w serialu.

Serial na przestrzeni lat gromadził dużą rzeszę ludzi przed telewizorami. Pierwotnie zajmował 8 miejsce w Stanach Zjednoczonych pod względem oglądalności. Po latach jednak jego pozycja stawała się coraz mocniejsza by ostatecznie od sezonu 1999-2000 stać się drugim najchętniej oglądanym serialem w USA. Według statystyk jest to również serial którego widownia jest średnio najstarsza.

Redakcja mojemedia.pl