Jak zarabiać na blogu?

Kiedy prowadzisz swojego bloga bądź stronę internetową i ma ona pewną liczbę odwiedzających, po pewnym czasie zaczynasz się zastanawiać, w jaki sposób spieniężyć ten ruch. Możliwości jest wiele na przykład płatne reklamy dajmy na to google adsense czy sponsorowane artykuły, w których są ukryte linki do odpowiednich stron internetowych.

Niestety takie formy zarobku mają zazwyczaj bardzo dużą wadę

Można się szybko narazić swoim odbiorcom. Kiedy działasz w internecie starasz się w zależności od działalności, którą prowadzisz w oczach swoich klientów być przede wszystkim człowiekiem godnym zaufania. Osoba po drugiej stronie, kiedy wie, że coś reklamujesz, to jest niemal pewna, że jest to dobre. Wracając do tematu, o którym wspomniałam powyżej a mianowicie-ciągłe narażanie się swoim odbiorcom. Co raz więcej osób ma w swoich przeglądarkach zainstalowane różnego rodzaju wtyczki, które blokują pojawianie się natrętnych reklam. Sam wiesz, że kiedy jest ich za dużo – mogą męczyć poszczególne osoby. Nikt przecież nie chce, aby Twoja strona kojarzyła się z negatywnymi emocjami. Jeśli idzie o sponsorowane artykuły. Czasami czytasz jakiś tekst i wiesz, że ktoś zapłacił właścicielowi strony za jego napisanie i wstawienie. Taki tekst zwykle nic nie wnosi do Twojego życia. Mało tego, czuć na kilometr, że tekst jest tylko i wyłącznie nastawiony na sprzedaż. Jak myślisz? W jaki sposób zareagują czytelnicy Twojego bloga? A jeśli takie artykuły będą pojawiać się coraz częściej? Jeżeli chcesz spieniężyć ruch na swojej stronie zacznij zbierać adresy e-mail.

Twórz własną listę emailiingową

Dawaj ludziom wartościową treść na emaila. Zbuduj silną więź. A kiedy już to zrobisz, przeprowadź kampanię reklamową na swojej liście. Nie jestem w stanie dokładnie napisać Ci, kiedy wysłać kampanię e-mail marketingową – Ty sam musisz to wiedzieć. Pamiętaj również o tym, że im większy masz ruch na blogu, tym lepiej dla Ciebie. Dobrym pomysłem na zdobycie większej ilości odbiorców i co za tym idzie potencjalnych klientów jest nagrywanie filmów na YT. Media społecznościowe również robią kawał dobrej roboty. Chociaż osobiście uważam, że posiadanie facebooka w celach prywatnych nie ma większego sensu, natomiast w celach marketingowych czy biznesowych już tak. Instragram może być również świetnym narzędziem marketingowym. W zależności od branży w której działasz, możesz praktycznie za darmo rozreklamować swój biznes bądź stronę internetową. Wszystko co musisz robić to prowadzić ciekawego instragrama. Jak widzisz możliwości zarobienia na własnej stronie jest sporo.

Redakcja mojemedia.pl