Dlaczego warto prowadzić bloga?

Żyjemy w czasach wszechogarniającego nas chaosu informacyjnego. Dzieje się tak przede wszystkim z ogromnego rozwoju technologicznego i społecznego jaki nastąpił w Polsce i na świecie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat oraz z powodu skutków jakie owy przyspieszony i szeroki rozwój ze sobą przyniósł.

Skutkami tego rozwoju są między innymi media

Jeszcze 150 lat temu wszystkie informacje o życiu, świecie, polityce, sporcie czy modzie człowiek czerpał z papierowych gazet. Oczywiście nie każdy człowiek bo nadal była to rozrywka przeznaczona dla wybranej grupy społecznej, ludzi którzy potrafili czytać. Potem do źródeł informacji dołączyło radio które ponad 100 lat temu wprowadziło na świecie prawdziwą rewolucję informacyjną. Od tamtego momentu dosłownie każdy kto mógł sobie pozwolić na (wcale nie tak drogi) odbiornik radiowy, mógł czerpać informacje o wszystkim z całego świata z niemal błyskawiczną prędkością i łatwością, której nie potrafiły zapewnić żadne gazety.

Jeszcze większą rewolucją okazała się telewizja, która przez ponad 60 lat dominowała na rynku dostarczania informacji i dopiero niedawno Internet stał się dla ludzi głównym źródłem pozyskiwania informacji o świecie, ale także do komunikacji i poszukiwania rozrywki.

Razem z internetem przyszły narzędzia, których gazety, radio czy telewizja nie były w stanie dostarczyć swoim odbiorcom. Mowa tu o powszechności i interaktywności.

Popularność w internecie

W Internecie każdy może być kimś ważnym i popularnym jeżeli tylko jest bystry i wie jak wykorzystywać takie mechanizmy jak blogi, Facebooka, Instagrama, Tik Toka czy Snapchata.

W Internecie przeważa również model interaktywny – oznacza to, że możemy na bieżąco komunikować się z naszymi ulubionymi autorami, rozmawiać z nimi, wysyłać im nasze skargi i propozycje czy też wspierać ich finansowo przez różnego rodzaju portale do patronowania.

Ważnym elementem internetu, który narodził się na przełomie XX i XXI wieku i rozwinął się w ostatnich latach są blogi.

Dlaczego warto prowadzić bloga? Obecnie blogi spełniają już nie tylko funkcję naszych internetowych pamiętników w których możemy pisać nasze przemyślenia i historie, ale są przede wszystkim miejscem w którym możemy przekazywać nasze przemyślenia, porady i poglądy naszym fanom, których pozyskaliśmy na innych portalach takich jak Facebook, Instagram czy też Snapchat.

Innymi słowy obecnie blog jest rozwinięciem portali społecznościowym, który pozwala nam na lepsze zarządzanie treściami, które tworzymy niż jest to w przypadku chociażby fanpage’a na Facebooku.

Redakcja mojemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *