Audyt Google Ads – kiedy warto z niego skorzystać?

Niemal każda współczesna firma z mniejszą lub większą ochotą musi zajmować się reklamą internetową. Nie każda z nich wie jednak, jak można przekuć jej potencjał w prawdziwy sukces. Taki stan rzeczy jest spowodowany między innymi powszechnie popełnianymi błędami, które często umykają osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z platformami marketingowymi. Audyt Google Ads jest jednym z narzędzi, które pozwalają to zmienić.

Czym jest audyt Google Ads?

Audyt Google Ads to kompleksowa weryfikacja konta reklamowego przypisanego do danej osoby, firmy lub organizacji. W najbardziej typowych przypadkach obejmuje on elementy takie jak sprawdzenie technicznych aspektów prowadzenia konta, analizę wdrożenia wytycznych dla firm sugerowanych przez Google czy eliminację najpowszechniejszych błędów. Następnie wykonywana jest kompleksowa analiza zawartości konta i prowadzonych na nim działań. W przypadku dużych firm ta część audytu Google Ads może być bardzo czasochłonna – to właśnie w tej części takiej usługi brane są pod uwagę wszystkie działania, kampanie i akcje promocyjne, które podlegają szczegółowej ocenie.

Kto i kiedy powinien zdecydować się na audyt konta Google Ads?

Audyt Google Ads z pewnością przyda się każdej firmie, która chce nie tylko zaznaczyć swoją obecność w sieci, ale także na niej skorzystać. Taka analiza umożliwia bowiem nie tylko szybkie wychwycenie błędów, ale także wskazanie przestrzeni, w których dane przedsiębiorstwo może się rozwijać. Branża, w jakiej operuje dany biznes, nie ma tutaj najmniejszego znaczenia – audyt Google Ads przyda się zarówno sklepowi internetowemu, jak i lokalnej firmie.

kompleksowy audyt

Na audyt Google Ads klienci najczęściej decydują się wtedy, kiedy napotykają na swojej drodze niespodziewane problemy. Najczęściej wskazaniami do wykorzystania takiej usługi są:

  • Problemy ze zliczaniem ruchu i monitorowaniem poszczególnych działań
  • Niepokojące akcje na stronie, np. duża obecność botów
  • Złe wyniki kampanii lub wręcz ich brak
  • Nieodpowiednie koszty kampanii lub nieutrzymywanie standardów jakości w akcjach promocyjnych.

W tych i wielu innych przypadkach audyt Google Ads jest oczywiście koniecznością. Warto jednak wykorzystywać go nie tylko w czasie kryzysu. To także narzędzie, które można wykorzystywać okresowo do ewaluacji stanu swojego konta i poprawiania jego osiągów.

Dlaczego warto wybrać audyt Google Ads?

Audyt Google Ads to usługa, która da każdej firmie pewne podstawy w zagmatwanym świecie reklamy internetowej. Pozwala on unikać błędów i tworzyć kampanie, które skutecznie przyciągną klientów nawet w ograniczonym budżecie. Podstawową korzyścią, którą niesie ze sobą audyt Google Ads jest jednak konkurencyjna przewaga, budowanie wizerunku oraz zwiększona liczba konwersji, która z pewnością przełoży się na ostateczny sukces przedsiębiorstwa.

Więcej o Audycie Google Ads znajdziesz na stronie: Andrzejczyk.com.pl/audyt-konta-google-ads

Redakcja mojemedia.pl