Legendarny zespół – De Mono

Muzyka otacza nas w każdej chwili. Możemy stać w korku i słuchać radia, oglądać w domu program muzyczny lub zrelaksować się w pokoju włączając ulubioną płytę. Dla wielu osób muzyka jest prawdziwą pasją oraz sensem życia. Nic więc dziwnego, że z roku na rok powstaje coraz więcej zespołów muzycznych. Inspirują się zarówno artystami działającymi na scenie zagranicznej, jak i rodzimymi muzykami.

Szczególną inspiracją są zespoły działające kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu

Dzięki nim bardzo wiele osób zaczyna na poważnie zajmować się graniem na sprzętach muzycznych oraz pobiera lekcje śpiewania. Jakie zespoły zajmują szczególne miejsce w sercach Polaków? Jest ich bardzo wiele, a wśród kultowych można wymienić Perfect, Budkę Suflera, Varius Manx lub ekipę Andrzeja Krzywego. Zespół De Mono jest wręcz kultowy. Już niemal trzy pokolenia Polaków mogą cieszyć się ich muzyką. Chłopcy dalej nagrywają płyty oraz koncertują. Mimo upływu lat koncerty zespołu odznaczają się niewiarygodną energią oraz wspaniałym kontaktem z publicznością. Dla muzyków zawsze niezwykle istotny był kontakt z fanami, którzy są ich głównymi odbiorcami. Z tego powodu członkowie zespołu bardzo często zostają po koncertach, aby porozmawiać z fanami oraz zrobić wspólne zdjęcie i podpisać okładki płyt. Takie podejście zagwarantowało im niezwykle oddanych fanów. Wielu z nich wciąż pamięta debiutancką płytę pod tytułem „Kochać inaczej”. Płyta została wydana w roku 1989 i z miejsca została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Nowe brzmienie oraz niebanalne teksty zwiastowały nową epokę w historii muzyki. Tytułowy singiel z pierwszej płyty niemal przez cały rok znajdował się w notowaniu najważniejszej polskiej listy przebojów jaką jest muzyczna lista przebojów radiowej Trójki.

Idole nastolatków

Członkowie zespołu zdobyli bardzo wiele wyróżnień oraz nagród, a także stali się bożyszczami nastolatków. Niestety w wyniku osobistych nieporozumień z zespołu odeszło bardzo wiele osób. Wśród nich założyciel jakim jest Marek Kościkiewicz. Sytuację skomplikował dodatkowo fakt, iż w wyżej wymieniony założyciel w 2008 roku postanowił założyć nowy zespół nazywający się De Mono. W zespole grają członkowie pierwotnego składu zespołu pomijając wokalistę jakim jest Andrzej Krzywy. Między Krzywym a Kościkiewiczem odbyły się liczne sprawy sądowe o prawo do używania nazwy legendarnego zespołu. Decyzją sądu obydwaj panowie mogą koncertować oraz nagrywać nowe piosenki piosenki pod tą samą nazwą. Z tego powodu aktualnie na polskiej scenie muzycznej są dwa zespoły pod tą samą nazwą.

Redakcja mojemedia.pl