Czym jest aplikacja tik-tok!

Najbardziej popularna aplikacja w roku 2019. Najczęściej używana w ubiegłym roku. Podbiła serce nie tylko młodych, ale również tych starszych. Wśród używających znajdują się gwiazdy i celebryci. W mediach możemy zobaczyć wrzucane przez nich posty, które są tworzone na tik-tok. Podobno jest portalem, który leczy smutek, ponieważ można zobaczyć śmieszne i ciekawe filmiki. Aplikacja tik tok zastąpiła aplikacje „musical.ly”. Warto wspomnieć, że w 2018 roku była w posiadaniu w 150 krajach.

Obsługa Tik-toka

Jeśli ktoś korzystał z Musical.ly. to nie będzie miał problemu w obsłudze tik toka. W aplikacji można tworzyć filmiki z dźwiękiem (może być to piosenka albo śmieszne zdanie znanych albo i mniej znanych osób). Filmik może trwać około 30 sekund. Tik tok szybko zdobył popularność, w pierwszy dzień zameldowało się na nim bardzo dużo osób.

Tik tok jest odskocznią dla młodzieży. Używają go często dla zabicia czasu, albo dla wymazania niemiłych wspomnień. Młodzież wymienia się śmiesznymi filmikami, dodaje je na swojego Instagrama. Wiele osób porównuję tik toka do Snapchata i Spotify, że jeśliby to połączyć, efekt byłby taki sam.

W 2018 roku aplikacja zdobyła najwięcej użytkowników, bo aż 500 milionów. Stworzona dla osób, które lubią bawić się w aktorstwo i dla osób, które mają tendencje to rozśmieszania innych. Tik tok łączy ludzi, ponieważ możemy zobaczyć filmiki, nie tylko ludzi z Polski, ale również z całego świata. Tik toka stworzyli Chińczycy, co okazało się dla nich ogromnym sukcesem. Przedsiębiorcy nazywają się ByteDance. Nie myśleli, że zdobędą taką popularność i rozgłos. Można go ściągnąć i na IOS-a i na androida. W 2017 roku założyciel tik toka, wykupił konkurencyjną aplikację, która nazywa się” Musical.ly.”. Czuli się zagrożeni, że stracą przez nich użytkowników. Aplikacje można nazwać prestiżową, ponieważ korzystają z niego normalni ludzie, ale też gwiazdy. Tik tok miała rozgłos w 2016 roku, ale w Polsce jeszcze nie była tak znana.

Darmowa aplikacja

W Polsce korzystamy z piosenek, wypowiedzi znanych gwiazd i celebrytów, ale także z programów telewizyjnych takich jak familiada, 1z10.
Tik tok jest aplikacją darmową, nie musimy płacić za nią pieniędzy. Czyli nie musimy mieć wkładu własnego, żeby miło i przyjemnie się bawić.

Czy aplikacja ma dobry wpływ na społeczeństwo? Oczywiście, że tak. Ludzie się uczą mimiki twarzy i aktorstwa. Nagrywanie filmików jest fajne, ale też uczące i śmieszne. Pod filmikami możemy umieścić komentarze i możemy polubić dany filmik. To jest bardzo dobra alternatywa dla osób, które nie lubią korzystać ze Snapchata.

Redakcja mojemedia.pl