Jak targetować posty na Fanpage?

W dzisiejszych czasach prowadzenie Fan page’u to już praktycznie standard, jeżeli chodzi o prowadzenie swojego biznesu, ale nie tylko.

Każda dziedzina życia

Z tego typu narzędziami kontaktu i przekazu dla naszych odbiorców powiązana jest prawie każda dziedzina naszego życia. Większość z nas ma „polubiony” jakikolwiek fan page tematyczny, związany z naszym hobby, pasją czy traktujący o naszym ulubionym autorze, czy aktorze. Coraz częściej przychodzi nam jednak ów twór prowadzić, szczególnie we wspomnianym wcześniej przeze mnie biznesie. Niekiedy prowadzenie takiej strony, głównie na portalu Facebook, staje się już koniecznością, aby nasz biznes dobrze prosperował, a informacje o produktach i promocjach trafiały do naszych klientów lub odbiorców. Dlatego jedną z najważniejszych rzeczy podczas prowadzenia takiej strony jest zadbanie o odpowiedni profil docelowego odbiorcy posta. Facebook jak najbardziej umożliwia nam odpowiednie opcje, pozwalające na wydzielenie grupy odbiorców wpisu, którzy będą potencjalnie zainteresowani informacjami, które chcemy im przekazać czy produktami, które chcemy sprzedać.

Plan pracy

Jak targetować posty na fan page prowadzony na stronie Facebook, podpowiada nam sama strona, jednakże nie dla każdego jest to doskonale zrozumiałe i czytelne, a lwią część tej pracy musimy zaplanować sami. Nikt oprócz nas nie będzie wiedział, do kogo chcemy dotrzeć, chyba że mamy zatrudnionego specjalistę wyszkolonego w marketingu internetowym.
Jako samodzielni przedsiębiorcy musimy pamiętać, że każdy post umieszczony na stronie reprezentującej naszą firmę możemy odpowiednio sprofilować. Kategorii nie ma dużo, jednak umiejętnie manipulując odpowiednimi opcjami, możemy trafić w konkretną grupę społeczną odbiorców.
Filtrować możemy po wieku odbiorcy, który w serwisie Facebook jest raczej dokładny. Kolejną ważną informacja o naszym potencjalnym odbiorcy jest jego status matrymonialny, czyli nic innego jak to, czy chcemy, aby nasz post wyświetlił się singlom, czy młodym małżeństwom. Jeżeli prowadzimy usługi lokalne, najważniejszą opcją dostosowania profilu odbiorcy będzie lokalizacja geograficzna, ponieważ bardzo rzadko bywa, aby klient oddalony o setki kilometrów, któremu wyświetli się nasza „reklama”, czyli post oznajmiający o tym, co oferujemy, będzie opłacalnym targetem. Oczywiście jest to bardzo indywidualna, zależna od rodzaju prowadzenia działalności zmienna.
Na koniec trzeba wyjaśnić także, dlaczego w ogóle profilowanie ma tak ważne znaczenie. Dzieje się tak, ponieważ każde wyświetlenie naszej reklamy kosztuje, więc nie chcemy po prostu płacić za nieefektywne wyświetlenia.

Redakcja mojemedia.pl