Jak reklamować swoje produkty w sieci?

Marketing internetowy rozwija się coraz bardziej. W ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje się na influencer marketing. Polega to na tym, że znana osoba, która zgromadziła fanów na portalach społecznościowych umieszcza reklamę danego produktu lub usługi. Dzięki temu internetowi twórcy mogą się rozwinąć i zarobić na życie ze swojej pasji. Duża skuteczność jest spowodowana tym, że fani obserwują influencerów od dłuższego czasu i ufają im. Dzięki temu gdy twórca poleca jakiś produkt, to duża część fanów od razu go kupuje. Koszt takiej reklamy może sięgać nawet kilkadziesiat tysięcy złotych. Jest to zależne od ilości fanów danego influencera.

Jak można reklamować swoje produkty?

Na początek musimy znaleźć odpowiedniego influencera. Przykładowo firma sprzedająca produkty dla sportowców wybierze kogoś, kto promuje zdrowy tryb życia i faktycznie ćwiczy na siłowni. Dzięki temu reklama będzie skuteczna i przyciągnie kupujących do sklepu. Tutaj ważna jest także kwestia lokalizacji. Jeśli firma sprzedaje tylko stacjonarnie w danym mieście, to powinna wybrać do współpracy influencera, który tam mieszka. Z kolei firmy sprzedające w internecie mogą wybierać twórców z całej Polski. Lokalni twórcy mogą często odwiedzać nasz lokal, co dodatkowo będzie darmową reklamą.

Reklama w social mediach

Jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych jest YouTube, gdzie internetowi twórcy dodają regularnie nagrywane filmiki. Możemy tam znaleźć filmy na każdy możliwy temat. Serwis ten zapewnia nam rozrywkę, ale także edukuje, ponieważ wielu twórców przekazuje fanom przydatną wiedzę na różne tematy. Dzięki temu każdy przedsiębiorca znajdzie odpowiedniego twórcę do współpracy. Bardzo popularna jest także reklama na Instagramie. Jest to serwis, na którym zamieszcza się zdjęcia, które pokazują życie influencerów, a także znajdziemy tam tak zwane posty sponsorowane. Są to zdjecia połączone z ciekawym opisem, co staje się skuteczną reklamą danych produktów. Dobrze zrobione zdjęcie przyciągnie ludzi do reklamowanych rzeczy, co przyczyni się na wzrost sprzedaży. Instagram stale zyskuje na popularności, przez co jest to idealne miejsce na reklamę.

Reklamy często są umieszczane na innych portalach społecznościowych takich jak Facebook, Tik Tok czy Twitter. Jednak częściej reklamy pojawiają się na innych serwisach. Facebook, Twitter i Instagram to dobre portale, żeby założyć tam konto firmowe. Polega to na tym, że tworzymy tam konto, na którym będziemy pokazywać jak działa nasza firma i jak powstają produkty. Jeśli poświęcimy na to odpowiednio dużo czasu, to samodzielnie wypromujemy swoją markę i zyskamy nowych klientów.

Redakcja mojemedia.pl