Nowoczesny druk etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne to doskonały dodatek do produktu. Dzięki nim można z łatwością oznakować produkty oraz serie produktowe, co sprawia, że uzyskuje się lepszą kontrolę nad całymi partiami. Etykiety są również istotnym elementem w procesie produkcji, sprzedaży oraz identyfikacji produktów.

Najlepsze etykiety samoprzylepne

Profesjonalna drukarnia etykiet uwzględnia przede wszystkim przeznaczenie etykiet samoprzylepnych. Dzięki temu można dobrać odpowiedni druk, właściwie zaplanować procesy produkcyjne, oraz magazynowanie. Etykiety muszą przyciągać uwagę klienta, a jednocześnie być estetyczne i czytelne. Natomiast uwzględniając obecne tendencje na rynku, czyli sprzedaż online etykieta musi wzbudzić zainteresowanie, a ponadto doskonale wyglądać na zdjęciach. Nierzadko jest to element, który ostatecznie decyduje o zakupie. Wyróżniającą cechą etykiety jest zastosowanie kolorowego druku. Ciekawa grafika oraz połączenie efektownych kolorów przyciągają uwagę klienta. Etykiety mogą pełnić również funkcje ostrzegawcze i informacyjne. Ważne jest także rodzaj naklejki. Podczas jego wyboru bierze się pod uwagę ilość zamieszczonych informacji, rozmiar powierzchni, a także możliwości technologiczne danego urządzenia drukującego. Klientów przyciąga również kształt etykiety samoprzylepnej, tym samym jest on bez znaczenia jednak zdecydowanie najbardziej popularnym kształtem jest prostokąt. Nie ma jednak problemu z wykonywaniem etykiet w kształcie koła, serca czy też innych wzorów. 

Niezawodne etykiety samoprzylepne

Bardzo popularne są etykiety produktowe, które w wyraźny sposób muszą prezentować nazwę produktu oraz podstawowe informacje na jego temat. Jest to na przykład nazwa i adres firmy, adres importera, kraj pochodzenia. Zgodnie z polskim prawem etykiety muszą być drukowane w języku polskim, a także posiadać oznaczenia, których dotyczą odrębne przepisy. Jestem między innymi znak bezpieczeństwa przed zimowe znak zgodności, informacje o wprowadzeniu produktu. Wszystkie te dane muszą być czytelne zrozumiałe i jasne. Należy także właściwie dobrać materiał pod etykietę, na przykład folię przezroczystą, białą lub papier samoprzylepny. Zależy to przede wszystkim od powierzchni, do której przyklejona zostanie etykieta. Istotny jest także sposób przechowywania oraz żywotność. Najczęściej jednak wybiera się etykiety jak najbardziej trwałe, które nie ulegną zniszczeniu nawet w przypadku niekorzystnych warunków zewnętrznych. Duże znaczenie ma tu również dobór kleju, który odpowiada za jej trwałość.

Redakcja mojemedia.pl