Kiedy warto wziąć kredyt na dostawczaka?

Zakup samochodów dostawczych to bardzo duży wydatek. Nie każdą firmę na to stać. Na szczęście przedsiębiorcy mogą skorzystać z innego rozwiązania. Mowa tu o kredycie na samochód dostarczy. To korzystna opcja, dzięki której nie trzeba wydawać jednorazowo dużej sumy pieniędzy. Co warto wiedzieć, o tym rozwiązaniu?

Dla kogo kredyt na samochód dostawczy?

Na rynku działają różne firmy, które oferują kredyt na zakup samochodu dostawczego. Warto jednak wybrać taką, która posiada duże doświadczenie w tym zakresie i specjalizuje się w usługach finansowania samochodów. Taką firmą jest z pewnością MAN FS, która oferuje kredyt na zakup samochodów dostawczych. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Z oferty skorzystać powinni przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którym zależy na pozyskaniu nowoczesnych samochodów, jednak z płatnością rozłożoną na raty. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie w przypadku przedsiębiorców, którym zależy na odpisach amortyzacyjnych. Nabyty w ten sposób samochód można bowiem wprowadzić do ewidencji środków trwałych poddawanych amortyzacji. Z kolei amortyzację wrzucić można w koszty uzyskania przychodu.

Jakie formalności związane z kredytem na samochód dostawczy?

Ogromną zaletą firmy MAN FS jest fakt, że ogranicza ona formalności związane z uzyskaniem kredytu do niezbędnego minimum. To znacząco ułatwia jego otrzymanie. Przede wszystkim wszystkie formalności przedsiębiorca może załatwić w jednym miejscu. Przed decyzją dotyczącą przyznania kredytu sprawdzana jest zdolność i historia kredytowa przedsiębiorcy.

Na jaki okres kredyt na zakup dostawczaka?

Kredyt na samochód dostawczy przyznany może być na okres 2, 3, 4 lub nawet 5 lat. Dzięki temu przedsiębiorca może dopasować okres kredytowania do swoich możliwości i potrzeb. Dodatkowo przedsiębiorca ma możliwość obniżenia miesięcznej raty kredytowej. W tym celu może wpłacić opłatę wstępną, która wynosić może do 50%. Im wyższa opłata wstępna, tym niższa rata kredytu.

Jakie ubezpieczenie w ramach oferty kredytowej?

Wspomniana firma MAN oferuje przedsiębiorcom możliwość wykupu dodatkowych ubezpieczeń w ramach umowy kredytowej. Mowa tu choćby o ubezpieczeniu CPI, które stanowi ochronę dla przedsiębiorcy w przypadku problemów finansowych i niemożliwości opłacania rat w terminie. Dodatkowo wykupić można ubezpieczenia RTI oraz GAP, które zabezpieczają przedsiębiorcę na wypadek wystąpienia szkody całkowitej lub kradzieży auta. Dzięki temu kredyt na zakup samochodu dostawczego w MAN to bezpieczne rozwiązanie.

Redakcja mojemedia.pl