Blog w erze social media

Obecne czasy zdominowane są w głównej mierze przez internet. Social media odgrywają w nim bardzo dużą rolę, Nieprzypadkowo powstaje coraz to nowych aplikacji oraz serwisów, które zrzeszają duże grono społeczności internetowej. Jeszcze nie tak dawno, sporą popularnością cieszyły się blogi w internecie. Jednak z roku na rok również i w tej kategorii konkurencja rośnie.

Jak w tym postępie technologicznym odnajdują się blogerzy?

Prowadzenie bloga z roku na rok wydaje się coraz prostsze. Z drugiej strony konkurencja wzrasta z dnia na dzień i nie jest tak łatwo się wybić. Można powiedzieć, że blog w erze social media ma tak naprawdę dwie strony medalu. Obecne programy oraz serwisy, które istnieją na rynku, oferują nam założenie bloga w kilka minut. To na prawdę nic skomplikowanego i jest to bardzo prosta czynność. Z tego powodu coraz więcej osób zakłada różnego rodzaju blogi. Jedni porzucają je po umieszczeniu jednego wpisu, a inni dążą do celu i konsekwentnie blogują. Wydaje się to proste prawda? Nie do końca. Spójrzmy teraz na to z drugiej strony. Spora łatwość w utworzeniu i rozpoczęciu prowadzenia bloga sprawia, że zdobycie sporej liczby czytających jest nie lada wyzwaniem. W sieci możemy znaleźć wysyp nowych blogów każdego dnia, jednak tak naprawdę nieznaczna ilość z nich utrzyma się w dłuższym okresie czasu i będzie przykuwała uwagę odwiedzających.

Blogerzy

Troszkę inaczej sprawa ma się z blogerami, którzy zaczęli już dłuższy czas temu i mogą pochwalić się kilkuletnią działalnością. Oczywiście za tym idzie również szerokie grono odbiorców, które w tym czasie uzyskali. Dzięki temu wyrobili już sobie pewną markę i renomę wśród czytelników. Z tego względu mogą ich przy sobie zatrzymać i rozwijać się w dalszym, coraz to nowszym kierunku.

Każdy nowy blog w erze social media ma utrudnione zadanie. Ludzie częściej wolą korzystać z szybkich porad z innych platform, które obserwują. Duża popularnością cieszy się na pewno Instagram, Twitter czy choćby strony na Facebook. Prowadzenie bloga zupełnie od zera nie jest łatwym zadaniem w obecnych czasach, chociaż oczywiście nie oznacza to, że niemożliwym.
Jeżeli skrupulatnie będziemy dostarczać dobre jakościowo treści dla naszych czytelników oraz co najważniejsze będziemy w tym wszystkim bardzo systematyczni to może nam się udać. Prowadzenie bloga w erze social media ma wciąż swoje wyraźne plusy, a jeżeli będziesz prowadził go prosto od serca, dodatkowo poruszają tematy np. o Twojej pasji, to jest spora szansa na odniesienie sukcesu.

Redakcja mojemedia.pl